Witaj serdecznie na naszej stronie!

Z naszego serwisu dowiesz się kim jesteśmy, co robimy, oraz co i gdzie dotychczas zdziałaliśmy. Zapoznasz się z historią chóru, repertuarem, przejrzysz zdjęcia, obejrzysz filmy i posłuchasz nagrań. Dowiesz się jak zostać członkiem naszego chóru i cieszyć się śpiewem razem z nami.

Filmoteka

Aby obejrzeć inny film z playlisty wystarczy w lewym górnym rogu odtwarzacza kliknąćikonka playlista i wybrać interesującą pozycję.

środa, 18 października 2017 13:41

VI Jędrzejowskie Spotkania Chóralne

Napisał

W piątek, 27 października 2017 roku o godzinie 17:00 w jędrzejowskim Centrum Kultury odbędą się VI Jędrzejowskie Spotkania Chóralne. W ramach Spotkań po raz pierwszy wystąpi chór z zagranicy. Gościć będziemy zespół z Francji dokładnie z Saint Aubin le Cloud.

Choeur de Chambre des Deux-Sèvres pod dyrekcją Pani Anne Koppe - dyrygentki, flecistki i wiolonczelistki, opiekunki artystycznej festiwalu Éclats de voix zaprezentuje niezwykle eklektyczny repertuar poczynając od dawnej muzyki średniowiecznej poprzez utwory lokalnego, francuskiego folkloru i piosenek w języku Jidysz po dzieła współczesnych, europejskich kompozytorów.
Choeur de Chambre des Deux-Sèvres to składający się z około trzydzieściorga miłośników muzyki wokalnej chór mieszany.

Nie zabraknie, także gospodarza Spotkań, czyli Jędrzejowskiego Chóru Miejskiego pod dyrekcją Małgorzaty Banasińskiej-Barszcz, który zaprezentuje m.in. utwory polskiej muzyki ludowej, a także utwory w języku angielskim i francuskim.

Na scenie jędrzejowskiego Centrum Kultury pojawią się, także: Małgorzata Piszczek absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Kielcach oraz Łódzkiej Akademii Muzycznej na kierunku Wokalno – Aktorskim, oraz Michał Steciak tenor liryczny, pochodzący z Zawiercia, a na co dzień mieszkający we wsi Karsznice, koło Małogoszcza, który przez lata na swoim koncie zgromadził wiele osiągnięć artystycznych, a także śpiewał liczne koncerty, zarówno na scenie polskiej jak i poza granicami kraju.

VI Jędrzejowskie Spotkania Chóralne pod hasłem "Vive la France!" są kontynuacją imprezy zapoczątkowanej w 2011 r. przez Kazimierza Nowińskiego, obecnego prezesa i założyciela Jędrzejowskiego Towarzystwa Muzycznego.

Piątek, 27 października 2017 roku - godzina 17:00 - sala widowiskowa jędrzejowskiego Centrum Kultury.

Wstęp wolny.

Zapraszamy na stronę poświęconą spotkaniom >>> spotkania.chorjedrzejow.pl <<<


Edgar Wojtasiak

Śpiewa w tenorach. W chórze od 2015 roku. Główny webmaster i grafik Jędrzejowskiego Towarzystwa Muzycznego.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przyjaciele i Sponsorzy Jędrzejowskiego Chóru Miejskiego