Witaj serdecznie na naszej stronie!

Z naszego serwisu dowiesz się kim jesteśmy, co robimy, oraz co i gdzie dotychczas zdziałaliśmy. Zapoznasz się z historią chóru, repertuarem, przejrzysz zdjęcia, obejrzysz filmy i posłuchasz nagrań. Dowiesz się jak zostać członkiem naszego chóru i cieszyć się śpiewem razem z nami.

Filmoteka

Aby obejrzeć inny film z playlisty wystarczy w lewym górnym rogu odtwarzacza kliknąćikonka playlista i wybrać interesującą pozycję.

sobota, 28 października 2017 12:20

Chór z Francji koncertował w Jędrzejowie. VI Jędrzejowskie Spotkania Chóralne za nami.

Napisane przez Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce
VI Jędrzejowskie Spotkania Chórlane VI Jędrzejowskie Spotkania Chórlane Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

W piątek, 27 października w Jędrzejowie odbyły się VI Spotkania Chóralne. Po raz pierwszy miały one charakter międzynarodowy. Gośćmi Jędrzejowskiego Chóru Miejskiego pod dyrekcją Małgorzaty Banasińskiej-Barszcz był Choeur de Chambre des Deux-Serves z Francji.

Anne Koppe - jego dyrygentka podziękowała organizatorom za koncert w synagodze w Chmielniku i możliwość zwiedzenia jędrzejowskiego klasztoru oraz Muzeum im. Przypkowskich. Jak dodała - koncert w Jędrzejowie jest podróżą po świecie, ponieważ muzycznie rozpoczyna się w Stanach Zjednoczonych, a kończy w Hiszpanii.

Dla podkreślenia międzynarodowego charakteru tegorocznych spotkań również w repertuarze Jędrzejowskiego Chóru Miejskiego oprócz piosenek w językach polskim i francuskim były także śpiewane po angielsku, włosku i po hebrajsku.

Jak mówi dyrygent chóru Małgorzata Basińska-Barszcz - Jędrzejowskie Spotkania Chóralne są okazją do wymiany doświadczeń i czerpania radości ze wspólnego muzykowania. Podkreśliła, że chórzyści są miłośnikami wspólnego śpiewania.

Kazimierz Nowiński członek Jędrzejowskiego Chóru Miejskiego powiedział, że wspólne muzykowanie z doświadczonym chórem z Francji jest wielką przyjemnością, ale także lekcją i motywacją do dalszej pracy nad doskonaleniem warsztatu.

Podczas koncertu z recitalami wystąpili również: Małgorzata Piszczek oraz Michał Steciak.

Organizatorem VI Spotkań Chóralnych było Jędrzejowskie Towarzystwo Muzyczne.

Patronat medialny na imprezą objęło Radio Kielce.


Fotorelacja

"Vive la France" - dzień pierwszy
"Vive la France" - dzień drugi - VI Jędrzejowskie Spotkania Chóralne


Przyjaciele i Sponsorzy Jędrzejowskiego Chóru Miejskiego