Witaj serdecznie na naszej stronie!

Z naszego serwisu dowiesz się kim jesteśmy, co robimy, oraz co i gdzie dotychczas zdziałaliśmy. Zapoznasz się z historią chóru, repertuarem, przejrzysz zdjęcia, obejrzysz filmy i posłuchasz nagrań. Dowiesz się jak zostać członkiem naszego chóru i cieszyć się śpiewem razem z nami.

Filmoteka

Aby obejrzeć inny film z playlisty wystarczy w lewym górnym rogu odtwarzacza kliknąćikonka playlista i wybrać interesującą pozycję.

niedziela, 24 czerwca 2018 15:18

Wizyta u Andrzeja Kalinina w Kusiętach - 24 czerwca 2018

Napisał
JCM w Kusiętach. JCM w Kusiętach. Kazimierz Nowiński

 

Wracając z Częstochowy zajechaliśmy do mieszkającego w Kusiętach Andrzeja Kalinina (zbieżność nazwisk z naszym basem Wojciechem K. nieprzypadkowa), pisarza,urodzonego w Jędrzejowie. W gościnnym domku, częstowani wyborną nalewką, odśpiewaliśmy na część gospodarza nasz "lżejszy" repertuar.
P. Kalinin rewanżował się niezliczonymi anegdotami i wspomnieniami z młodości, a jego przyjaciele i sąsiedzi przygotowali dla nas bardzo dowcipną prezentację (znakomity sołtys!). Czuliśmy, że są dumni ze swego znanego w świecie sąsiada, darzą go wielką sympatią i szacunkiem.

Przy bramie tego wyjątkowego domu znajduje się tablica pamiątkowa informująca, iż bywał tu noblista Czesław Miłosz.

 Częstochowa_i_Kusięta24062018.59.JPG


Fotorelacja

 


Danuta Maziarz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przyjaciele i Sponsorzy Jędrzejowskiego Chóru Miejskiego