Witaj serdecznie na naszej stronie!

Z naszego serwisu dowiesz się kim jesteśmy, co robimy, oraz co i gdzie dotychczas zdziałaliśmy. Zapoznasz się z historią chóru, repertuarem, przejrzysz zdjęcia, obejrzysz filmy i posłuchasz nagrań. Dowiesz się jak zostać członkiem naszego chóru i cieszyć się śpiewem razem z nami.

Filmoteka

Aby obejrzeć inny film z playlisty wystarczy w lewym górnym rogu odtwarzacza kliknąćikonka playlista i wybrać interesującą pozycję.

sobota, 24 listopada 2018 08:31

VII Jędrzejowskie Spotkania Chóralne.

Napisał
VI Jędrzejowskie Spotkania Chórlane VI Jędrzejowskie Spotkania Chórlane

W sobotę, 24 listopada w Jędrzejowie odbyły się VII Spotkania Chóralne.

Była to również okazja świętowania jubileuszu 5-lecia Jędrzejowskiego Chóru Miejskiego.

Koncerty odbywające się pod szyldem Jędrzejowskich Spotkań Chóralnych z roku na rok zaskakują poziomem wykonawczym i artystycznym.
Prezentacje, które otrzymuje jędrzejowska publiczność nierzadko dorównują wydarzeniom z wielkomiejskich sal koncertowych.
W tym roku organizatorzy, czyli Jędrzejowskie Towarzystwo Muzyczne, kierowani niezawodnym instynktem zaprosili do udziału dwa znakomite zespoły pod dyrekcją jednego dyrygenta, prof.Grzegorza Oliwy.
Pierwszą część koncertu wypełniły chóry z Podkarpacia, a kulminacją wieczoru było świętowanie 5-lecia JCM.
Podkarpacki Chór Męski zachwycił maestrią męskich głosów, nowoczesne opracowania znanych utworów oczarowały publiczność, a popularna "Głęboka studzienka" stała się prawdziwą wisienką na urodzinowym torcie.
Strzyżowski Chór Kameralny to chór "nowej (i młodej!) generacji". Dynamika, ekspresja, doskonały warsztat wykonawczy oraz repertuar zgodny z ich upodobaniami - tak najkrócej można opisać to zjawisko. To był wokalny show ze światowymi przebojami pop na najwyższym poziomie.
W finale koncertu urodzinowo zaśpiewał JCM.
Na zakończenie były ciepłe słowa i kwiaty od burmistrza Jędrzejowa Marcina Piszczka, były podziękowania i gratulacje od zespołu dla dyrygent Małgorzaty Banasińskiej Barszcz za wspólne, owocne 5 lat oraz za osiągnięty przed kilkoma dniami tytuł doktora nauk muzycznych. Były także brawa od jędrzejowskiej publiczności.
Jędrzejowski Chór Miejski dziękuje swoim sponsorom, fanom i sympatykom za wspólne 5 lat, obiecując, że nie spocznie na laurach i będzie pracował dalej na kolejne jubileusze.
Pomysłów muzycznych i repertuaru na pewno nie zabraknie!
 
napisała
Danuta Maziarz

 


Fotorelacja

 VII Jędrzejowskie Spotkania Chóralne


Danuta Maziarz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przyjaciele i Sponsorzy Jędrzejowskiego Chóru Miejskiego